Connect with us
Advertisement

Actualitate

Miercuri, 15 august: Festivalul Rustic „La Ceaune”. Concurs de gătit, pe stadionul din Oarda de Jos

Publicat

La Oarda de Jos va avea loc miercuri, 15 august, începând cu ora 12:00, o nouă ediție a Festivalului Rustic „La Ceaune”, organizat de PNL Alba Iulia, împreună cu tinerii liberali din municipiu. În „bucătăria” PNL, 12 echipe se vor întrece în arta gătitului la ceaun, iar cei prezenți se vor putea bucura de un adevărat festin culinar. 

Evenimentul este unul de tradiție, fiind la cea de-a VII-a ediție. Ca în fiecare an se va desfășura pe stadionul din Oarda de Jos și va reuni 12 echipe care se vor întrece în arta gătitului la ceaun.

„Echipa TNL Alba Iulia va pregăti cel mai mare ceaun, iar pentru asta va avea în frunte un adevărat master chef și spunem asta fără rețineri, atunci când vorbim de chef Cosmin Toma.

Așadar, vă așteptăm să petrecem împreună o zi de sărbătoare, La Ceaune”, au scris liberalii, pe pagina de Facebook a evenimentului.

Urmăriți Alba24.ro și pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *







ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement