O femeie din Alba și-a bătut iubitul și apoi a încălcat ordinul de protecție. A fost reținută de polițiști
O femeie din Vințu de Jos a fost reținută de polițiști, pentru încălcarea unui ordin de protecție. Și-ar fi agresat partenerul, iar o zi mai târziu nu a respectat restricția de a nu se apropia de acesta.
Potrivit IPJ Alba, o femeie de 40 de ani din Vințu de Jos și-ar fi agresat fizic și verbal partenerul, pe fondul unor discuții purtate în contradictoriu. Incidentul s-a petrecut luni, 30 martie, iar polițiștii au emis un ordin de protecție provizoriu pentru 5 zile.
A doua zi, marți, 31 martie, femeia ar fi încălcat măsurile dispuse prin ordinul de protecție provizoriu. S-ar fi apropiat la o distanță de mai puțin 100 de metri față de partenerul său, în vârstă de 39 de ani.
Tot marți, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de femeie. Este cercetată pentru încălcarea ordinului de protecție.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)