Prezența unui urs, semnalată în apropierea Parcului Dendrologic din Alba Iulia. Primăria avertizează cetățenii: s-au găsit urme
Reprezentanții Primăriei Alba Iulia au transmis vineri un avertisment către populație cu privire la prezența unui urs în apropierea municipiului.
”Un reprezentant al Fondului de Vânătoare 39 Alba Iulia a semnalat astăzi, 6 mai, prezența unor urme de urs, cel mai probabil două exemplare, în zona vârfului Mamut spre cartier Micești și în zona releului din apropierea Parcului Dendrologic.
Atenționăm cetățenii din Alba Iulia și împrejurimi, doritori de drumeții, plimbări și picnic, să evite această zonă în perioada următoare, pentru siguranța lor.
Sporiți atenția și nu vă expuneți riscurilor, iar dacă observați apariția animalelor sălbatice în apropierea dumneavoastră, apelați serviciul unic de urgențe - 112” au transmis reperezentanții Primăriei Alba Iulia, pe siteul propriu.
Foto: Arhivă
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (5)