Primăria Alba Iulia a plantat 400 de arbori și arbuști, în această toamnă. Unde se amenajează zone verzi
Primăria Alba Iulia a plantat 400 de arbori și arbuști, în mai multe zone din municipiu, în lunile de toamnă.
”În această perioadă, Primăria Municipiului Alba Iulia desfășoară activități de plantare și acțiuni de curățenie și amenajare a zonelor verzi”, a anunțat primarul Gabriel Pleșa.
Publicitate
Acesta spune că au fost plantați peste 400 de arbori și arbuști în:
- zona Gării
- strada Cloșca
- Parcul I.I. C. Brătianu
- Piața Alessandria
- Cimitirul Eroilor
- Piața Iuliu Maniu
- Parcul I.L. Caragiale
- strada Crișanei
- strada Morii
- zona Schit.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (1)