SPORT ALBA24: CSU Alba Iulia a câștigat prima medalie din Liga Națională de Baschet. Echipa lui Popov a luat bronzul după 2-0 cu Sepsi Sfântu Gheorghe

CSU Alba Iulia a reușit să obțină prima medalie din istoria baschetului albaiulian. Formația lui Miroslav Popov s-a impus în al doilea meci din finala mică, în faţa celor de la ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 62-77 (pe sferturi, 22-13, 14-22, 16-20 și 13-22). Gruparea din Alba Iulia a avut ceva emoții în debutul partidei.

În urma succesului obținut la Sfântu Gheorghe, CSU Alba Iulia a încheiat sezonul pe locul trei.

Primul sfert a fost dezastruos pentru gruparea lui Popov, gazdele conducând cu 9 puncte.

Vezi cum s-a desfăşurat meciul, pe Sport.Alba24.ro.