(Sport.Alba24.ro) FOTO: CSU Universitatea Alba Iulia – CSM Satu Mare, 63-78. A doua înfrângere consecutivă pentru echipa lui Bilek

Sportivele de la CS Universitatea nu s-au regăsit după înfrângerea de la Arad și nu au convins nici în partida de acasă, cu CSM Satu Mare. Echipa lui Dan Fleșeriu s-a impus la Alba Iulia cu scorul de 61-76 (pe sferturi 16-16, 18-24, 11-19 și 18-19).

CS Universitatea nu s-a regăsit în primul sfert pe care l-a încheiat la egalitate 16-16 cu echipa din Satu Mare. În sfertul secund (18-24), echipa pregătită de Dan Fleșeriu s-a distanțat și la pauza mare vizitatoarele au intrat cu un avantaj de șase puncte, scorul fiind 34-40. Vezi cum s-a desfășurat jocul pe Sport.Alba24.ro