Sportivul Mihai Avram, din cadrul Detașamentului de Pompieri Alba Iulia, locul I la Campionatul Național de Judo al MAI

Sportivul Mihai Avram, din cadrul Detașamentului de Pompieri Alba Iulia, a obținut locul I la Campionatul Național de Judo al Ministerului Afacerilor Interne.

Acesta a reuşit să ocupe prima treaptă a podiumului, la categoria + 100 kilograme, devenind astfel campion naţional.

Mihai Avram a obținut locul I la individual și locul III cu echipa IGSU – Inspectoratul General pentru Situații de Urgență, România.

Totodată de precizat este faptul că, acesta a câștigat în anul 2019 titlul de Cel Mai Puternic Pompier, iar până la momentul de față mai are în palmares medalii de aur, argint şi bronz câștigate la Campinatul Național de Judo.