Tânăr din comuna Ighiu, cu dosar penal. A fost prins cu alcool “la bord”, la volanul unui autoturism
Un tânăr în vârstă de 25 de ani din comuna Ighiu este cercetat penal după ce a condus o maşină sub influenţa alcoolului.
Potrivit IPJ Alba, în noaptea de 13/14 mai, în jurul orei 3.15, poliţiştii din Alba Iulia l-au depistat pe un tânăr de 25 de ani, din comuna Ighiu, în timp ce conducea un autoturism, fiind sub influenţa alcoolului.
În urma testării acestuia cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0.90 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spitalul din Alba Iulia unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Faţă de conducătorul auto, cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de conducere sub influenţa alcoolului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (0)