Trecere de pietoni din Alba Iulia, desființată dar folosită în continuare. Marcajul derutează oamenii
Trecerea de pietoni desființată în urmă cu câteva săptămâni, în cartierul Ampoi 3 din Alba Iulia – Republicii cu Arieşului (în apropierea magazinului Dacia), continuă să deruteze trecătorii, din cauza dungilor albe care nu au fost șterse complet. În plus, este vorba despre obișnuința de a trece prin acel loc, de care țin cont, deocamdată, și șoferii. Un cititor Alba24 ne-a trimis fotografii în care se vede cum oamenii trec fără grijă pe fosta trecere de pietoni, iar șoferii opresc pentru a le da prioritate. Totuși, acolo există oricând riscul unui accident.
Dacă ești martor la un eveniment deosebit pe care vrei să îl vadă toată lumea poți trimite informații, imagini sau secvențe video pe pagina de facebook Alba24 sau pe Ştirea Ta pe Alba24.ro. De asemenea ne puteți contacta pe WhatsApp la numărul de telefon: 0728/ 950. 998.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (2)