Trei miniştri remaniaţi din Guvernul Dăncilă. Decizie a Comitetului Executiv Naţional PSD
Trei miniștri vor fi înlocuiți, prin decizie a Comitetul Executiv Naţional al PSD. Este vorba despre Rovana Plumb, Natalia Intotero şi Tudorel Toader, au precizat surse politice prezente la reuniune.
În locul acestora au fost agreate ca propuneri deputatul Oana Florea la Ministerul Fondurilor Europene, senatorul Liviu Tit Brăiloiu la Ministerul pentru Românii de Pretutindeni şi deputatul Eugen Nicolicea la Ministerul Justiţiei.
Publicitate
sursă: Romania24.ro
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit






Comentarii (1)