O femeie de 64 de ani, din Ighiu a fost bătută cu pumnii chiar de către propriul fiu. Pentru aceste fapte, bărbatul în vârstă de 44 de ani a fost obligat să părăsească domiciliul comun și să păstreze o distanță minimă față de mama sa, de 50 de metri.

Publicitate

În după amiaza zilei de miercuri, 7 august, polițiștii Postului de Poliție Ighiu au fost sesizați de o femeie de 64 de ani, din comună, cu privire la faptul că a fost lovită cu pumnii, de fiul ei.

Leziunile suferite de acesta nu sunt grave, iar femeia a refuzat să fie investigată medical. Polițiștii au aplicat formularul de evaluare a riscului, iar în urma interpretării acestuia a rezultat că se impune emiterea unui ordin de protecție provizoriu.

Publicitate

Astfel, fiul acesteia, în vârstă de 44 de ani, a fost obligat să părăsească domiciliul comun și să păstreze o distanță minimă față de mama sa, de 50 de metri.

În plus, polițiștii i-au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.