Uncategorized
Un minor a aruncat televizorul LCD furat în râul Sebeș pentru a scăpa de polițiști
![pol](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2011/05/politie.jpg)
Un tânăr de 16 ani, din Sebeș, este cercetat de polițiști pentru furtul unui televizor LCD și unei saltele gonflabile.
Suspectul a fost identificat marți, 20 septembrie, fiind principalul vinovat de comiterea unui furt săvârșit la începutul lunii, în noaptea de 1 spre 2 septembrie. Cercetările polițiștilor arată că băiatul de 16 ani a pătruns prin efracție în locuința unei femei din Lancrăm, de unde a furat televizorul LCD și o saltea gonflabilă. Tânărul a ascuns o perioadă obiectele furate, iar, ulterior, de frica polițiștilor a aruncat televizorul în râul Sebeș.
Oamenii legii l-au identificat, fiind tras la răspundere. Acum cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, precum și pentru recuperarea prejudiciului.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)