FOTO-VIDEO UPDATE: ACCIDENT pe șoseaua de centură a orașului Alba Iulia. Un TIR și două mașini s-au lovit
Încă un accident pe șoseaua de centură a orașului Alba Iulia. Sâmbătă dimineața, două mașini și un TIR au intrat în coliziune.
Potrivit ISU Alba, la fața locului s-au deplasat echipaje de la Detașamentul Alba Iulia. Au intervenit și echipaje de la Ambulanța Alba.
Din primele date, nu sunt persoane încarcerate.
UPDATE: Potrivit IPJ Alba, este vorba despre o coliziune pe același sens, după ce șoferul uneia dintre mașinile implicate în accident ar fi frânat. O persoană este rănită ușor.
Traficul rutier nu a fost afectat, mașinile avariate fiind retrase de pe carosabil, în urma accidentului.
Reamintim că săptămâna trecută pe șoseaua de centură, în dreptul intersecției cu strada Mărășești a fost montat sens giratoriu provizoriu. Conducătorii auto ar trebui să reducă viteza în această zonă, pentru a da prioritate.
Măsura amplasării sensului giratoriu a fost luată de autorități pentru a preveni accidentele și a crește siguranța în trafic, având în vedere numărul mare de evenimente rutiere petrecute în zonă.
La începutul acestei săptămâni a mai fost un accident pe șoseaua de centură, de data aceasta în dreptul celeilalte intersecții, fără sens giratoriu, cu drumul spre Teleac.
Urmariti Alba24.ro si pe Google News
Anunturi Alba24
Publica un anunt gratuitSTIREA TA — trimite foto/video la Alba24







Comentarii (0)