ACTUALITATE
Bărbat de 45 de ani din Blaj, cercetat pentru furt. A sustras două suluri de plasă de la societatea pe care o păzea
![politie](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2014/01/masia-politie.jpg)
Poliţiştii din Valea Lungă l-au identificat pe paznicul unei societăţi comerciale, ca fiind persoana bănuită de comiterea unui furt prin care s-a cauzat un prejudiciu de 2.700 de lei.
La data de 28 iuie, poliţiştii Postului de Poliţie Valea Lungă, l-au identificat pe M.M.T., de 45 de ani, din Blaj, ca persoană bănuită de comiterea unui furt ce a fost reclamat poliţiei la data de 23 iulie.
În sarcina bărbatului s-a reţinut faptul că, în seara zilei de 22 iulie, în timp ce efectua serviciul de pază pe şantierul societăţii ce face lucrări de reabilitare a căii ferate, pe raza comunei Valea Lungă, a sustras două suluri de plasă, pe care le-a vândut unei persoane, contra sumei de 200 de lei.
Prejudiciul creat prin fapta sa, a fost estimat de către reprezentanţii societăţii păgubite, la 2.700 de lei, iar pe parcursul cercetărilor a fost recuperat integral.
Faţă de M.M.T., cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)