Connect with us
Publicitate

ACTUALITATE

PROFESORII de AUR ai județului ALBA. LISTA dascălilor PREMIAȚI în 2014 pentru rezultatele obținute de elevi la olimpiade


Publicat

premii voluntariConsiliul Judeţean Alba premiază şi în 2014 profesorii care au reuşit, prin rezultatele remarcabile ale elevilor pe care i-au îndrumat, să dovedească performanţe în procesul de învăţământ.

La Gala performerilor de duminică, 14 decembrie, în centrul atenţiei vor fi şi elevii olimpici, dar şi cadrele didactice, oameni care i-au instruit pentru a-şi depăşi limitele şi a acumula cunoştinţe la cel mai înalt nivel.

Citește și CEI MAI BUNI ELEVI din ALBA, premiaţi de Consiliul Judeţean la ”Gala Performerilor 2014”. LISTA OLIMPICILOR

Vă prezentăm în continuare cei mai buni profesori din judeţul Alba şi rezultatele obţinute de elevii pe care i-au îndrumat, la olimpiadele şi concursurile şcolare, etapele internaţionale, naţionale şi judeţene:

Profesorii coordonatori ai olimpicilor internaţionali, 2014:

Margareta Hausner Olimpiada Internațională de Limba Germană Modernă Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia Medalia de Bronz

Gabriela Gâlea Olimpiada Internațională de Limba și Literatura Română Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud Premiu Special

Alina Secară, Olimpiada Internațională de Limba Neogreacă Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul I

Profesorii coordonatori ai olimpicilor, ETAPA NAŢIONALĂ, 2014 (inclusiv rezultatele elevilor şi disciplinele):

Atanasiu Maria, Olimpiada Națională de Fizică, Școala Gimnazială „Avram Iancu” Alba Iulia, Medalie de argint

Mihu Rodica, Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Medalie de argint

Mitea Cornel, Olimpiada Națională de Fizică, Școala Gimnazială Nr.3 Cugir,Mențiune

Constantin Elisabeta Adriana, Olimpiada Națională de Fizică, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Medalie de argint

Sicoe Pamfil, Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Mențiune

Filipescu Dorina Gabriela, Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Menṭiune

Fulea Sorina, Olimpiada Națională de Chimie, Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud, Mențiune

Anca Constanța, Olimpiada Națională de Chimie, Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud, Mențiune

Marian Anca Cătălina, Olimpiada Națională de Astronomie și Astrofizică, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Mențiune

Pop Lucian, Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Mențiune

Sabo Cătălina, Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Mențiune

Gulea Rozalia, Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Mențiune

Comșa Zoița, Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Mențiune

Negrea Iuliana, Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox), Școala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vintu de Jos, Premiul Special

Marcu Felicia, Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox) Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud, Premiul Special

Petru Valentin, Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox), Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Premiul Special

Oprean Ancuţa, Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox, )Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Mențiune

Nistor Ioan, Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox), Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Premiul Special

Florin Botezan, Olimpiada Națională de Religie (Vechiul Testament), Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia, Mențiune

Pintea Eugen, Olimpiada Națională de Religie (Noul Testament), Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia, Premiul Special si Olimpiada Națională de Religie (Dogmatică), Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia, Premiul Special

Nicolae Bolea, Olimpiada Națională de Religie (Istoria Bisericii Ortodoxe Române), Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia, Mențiune

Lőrincz Ildikó, Olimpiada Națională de Religie – Lb. maghiară (Cultul reformat), Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud, Premiul II

Fodor Katalin, Olimpiada Națională de Limba Maghiară Maternă, Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud, Mențiune

Fărcaș Paraschiva, Olimpiada Națională de Istorie, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Mențiune

Marian Răzvan, Olimpiada Națională de Științe Socio-Umane, Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud, Mențiune

Mucenicu Adina, Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Premiul III

Mucsi Amariței Andreea, Olimpiada Națională de Limba Germană Modernă, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Mențiune

Goția Ioana Olimpiada, Națională de Limba Engleză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul III

Zisu Mihaela, Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul III

Arieșanu Liliana, Olimpiada Națională de Limba Franceză,Școala Gimnazială Cîmpeni, Premiul I

Bodea Roxana, Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni, Mențiune

Crișan Alina, Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul III

Rusu Sofica, Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul III

Andronescu Rodica, Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Mențiune

Bădău Georgeta, Olimpiada Națională de Limba Franceză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Mențiune

Pilțu Lucia, Olimpiada Națională de Limba Italiană, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Premiul III

Bold Sanda, Olimpiada Națională de Lingvistică, Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni, Premiul Special

Mărginean Maria, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violoncel), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Beşliu Radu, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Clarinet), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Premiul III

Damian Emma, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Pârjol Ovidiu, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Fiț Iosif, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice (Teorie şi solfegii), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Zărnescu Teodora, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice (Canto popular), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Chiciudean Ioan, Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice (Canto clasic), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Premiul I

Leahu Roxana,  Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală, Vocală și Studii Teoretice (Canto clasic), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Borteș Narcis, Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Sculptură), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Premiul III

Urdea Gheorghe, Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Pictură), Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia, Mențiune

Bătrâna Rodica, Olimpiada Națională de Lima Rromani Maternă, Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud, Locul II

Sterca Cristina, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Premiul Special

Rusu Ramona, Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud, Mențiune

Rîșteiu Angela, Olimpiada Națională de Limbi Clasice (Elină), Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ştefan” Alba Iulia, Premiul I

Szilaghi Anemona,  Olimpiada Națională de Limbi Clasice (Latină), Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud, Premiul Special

Zaharia Adriana, Olimpiada Națională de Limbi Clasice (Latină), Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Premiul Special

Furdui Mirona, Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață” Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Premiul Special si Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura RomânăȘcoala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba IuliaPremiul Special

Mircea Cosmina, Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață” Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia, Premiul Special

Damian-Fekete Adelina, Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes, Premiul Special

Bandici Emanuela, Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Premiul Special

Bădescu Lacrima, Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română (Minorități), Școala Gimnazială Petresti, Premiul Special

Tiutiu Grațiela, Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română (Minorități), Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud, Premiul Special

Crișan Emilia Alexandra, Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură”, Școala Gimnazială „Nicolae Dragan” Galda de Jos, Premiul Special

Breaz Livia, Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură”, Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Alba Iulia, Premiul Special

Dumitrean Mariana, Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură”, Școala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vintu de Jos, Premiul Special

Voicu Simona, Olimpiada Națională ”Universul Cunoașterii prin Lectură”, Școala Gimnazială Stremt, Premiul Special

Marinescu Rodica, Olimpiada Națională de Matematică, Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Alba Iulia, Medalie de Bronz

Mureșan Laura, Olimpiada Națională de Tehnologia Informatiei, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia, Medalie de Bronz

Ghiță Romanța, Olimpiada Națională de Tehnologia Informatiei, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj, Medalie de Argint și Olimpiada Națională de Informatică,Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj,Medalie de Bronz

Groza Sorin, Olimpiada Națională de Informatică, Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud, Medalie de Bronz

Ciobanu Anișoara, Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Agricultura / Tehnician horticultor, Liceul Tehnologic „Ștefan Manciulea” Blaj, Mențiune
Profesorii coordonatori ai olimpicilor, ETAPA JUDEŢEANĂ, 2014 (inclusiv rezultatele elevilor şi disciplinele)

Lăncrănjan Floare – Olimpiada Națională de Geografie, Școala Gimnazială „Vasile Goldis” Alba Iulia

Bulbucan Mioara – Olimpiada Națională de Geografie, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Costea Leontin – Olimpiada Națională de Geografie, Liceul „Horea, Closca si Crisan” Abrud

Arăboaei Marcel – Olimpiada Națională de Geografie, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Macarie Valer Olimpiada Națională de Geografie, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Mitea Cornel Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox), Școala Gimnazială Nr. 3 Cugir

Baidoc Ana Olimpiada Națională de Fizică, Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea” Aiud

Mărginean Luca Olimpiada Națională de Fizică, Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Ghervan Adina Olimpiada Națională de Chimie, Liceul Teoretic „Sf. Iosif” Alba Iulia

Popa Dina Olimpiada Națională de Chimie, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Badu Istina Olimpiada Națională de Biologie, Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Ocna Mures

Milea Anna Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Drăghiță Marcela Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Cerbu Valeriu Olimpiada Națională de Biologie, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Tudor Adela Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Irimie Lucian Olimpiada Interdisciplinară Științele Pământului, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Roșian Sanda Olimpiada de Științe pentru Juniori, Școala Gimnazială”Ovidiu Hulea” Aiud

Negru Marieta Olimpiada de Științe pentru Juniori, Școala Gimnazială”Ovidiu Hulea” Aiud

Dicu Georgeta Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox), Școala Gimnazială Şugag

Lázár Emőke Olimpiada Națională de Relie – Lb. maghiară (Cultul reformat), Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud

Suciu Andreea Olimpiada Națională de Religie (Cultul greco-catolic), Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Răulea Delia Olimpiada Națională de Limba Germană Maternă, Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Pușcaș Sidonia Olimpiada Națională de Limba Maghiară Maternă, Școala Gimnazială „Simion Lazar” Lunca Muresului

Dimen Erika Olimpiada Națională de Limba Maghiară Maternă, Liceul Teologic „GMGK” Alba Iulia

Dumitraș Dan Olimpiada Națională de Istorie, Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Pop Mirela Olimpiada Națională de Limba Engleză, Școala Gimnazială”Ovidiu Hulea” Aiud

Oanță Emilia Olimpiada Națională de Limba Engleză, Școala Gimnazială”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Suciu Gabriela Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Muntean Aida Olimpiada Națională de Limba Engleză, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Bold Sanda Olimpiada Națională de Limba Engleză şi Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română

Drăghiţă Anca Olimpiada Națională de Limba Engleză Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Dreghiciu Lucia Olimpiada Națională de Limba Engleză Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Bădău Ramona Olimpiada Națională de Limba Engleză Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Dulău Leontina Olimpiada Națională de Limba Franceză Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj

Munteanu Anca Mihaela Olimpiada Națională de Limba Franceză Colegiul Național „David Prodan” Cugir

Pârjol Lilia Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Maier Adriana Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Simion Cecilia Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Rodean Cristian Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Vrânceanu Rita Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Lăncrăjan Tatiana Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Violă) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Bubău Berta Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Paraschiv Călin Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Lungu Mariana Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Vioară) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Fiţ Anamaria Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Pian) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Tudor Dragoş Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Romoşan Ovidiu Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Chitară) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Badescu Oana Olimpiada Națională de Muzică / Interpretare Instrumentală (Flaut) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Mârza Traian Olimpiada Națională de Muzică Interpretare Instrumentală (Percuţie) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Mirea Iulian Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Arhitectură) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Pop Cristina Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Ceramică) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Filip Alexandrina Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Arhitectură) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Dragoman Cosmin Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artelor (Istoria artei) Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia

Furdui Mirona Olimpiada Națională de Lingvistică Școala Gimnazială”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Mureșan Simona Olimpiada Națională ”Lectura ca abilitate de viață” Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Popa Anamaria Olimpiada Națională de Limba, Comunicare și Literatura Română (Minorități) Colegiul Național „Bethlen Gabor” Aiud

Sava Corina Olimpiada Națională de Lingvistică Școala Gimnazială”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Negrea Petru Olimpiada Națională de Lingvistică Școala Gimnazială”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Lorintz Liliana Olimpiada Națională de Matematică Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Nițu Angela Olimpiada Națională de Matematică Școala Gimnazială”Ovidiu Hulea” Aiud

Damian Ana Olimpiada Națională de Matematică Școala Gimnazială”Toma Cocişiu” Blaj

Todor Petru Olimpiada Națională de Matematică Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Cipariu Ciprian Olimpiada Națională de Matematică Colegiul Național „I.M. Clain” Blaj I

Andone Cristina Olimpiada Națională de Matematică Colegiul Național „David Prodan” Cugir I

Trifon Ionel Olimpiada Națională de Matematică Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia I

Berindeie Virgil Olimpiada Națională de Informatică Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni I

Berindeie Elena Olimpiada Națională de Informatică Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni I

Sicoe Lenuța-Ionela Olimpiada Națională de Tehnologia Informatiei Colegiul Național „Avram Iancu” Cimpeni

Drăguș Daniela Olimpiada Națională de Tehnologia Informatiei Colegiul Național „Lucian Blaga” Sebes

Tănase Rodica Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica Școala Gimnazială”Mihai Eminescu” Alba Iulia

Țurcaș Angela Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Sărmașiu Floarea Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Educatie tehnologica Școala Gimnazială”Simion Lazar” Lunca Muresului

Ienei Csilla Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie textilă și pielărie Colegiul Tehnic Aiud

Pistol Nicolae Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie textilă și pielărie Colegiul Tehnic Aiud

Popa Victoria – Olimpiada pe Discipline Tehnologice/ Economic, administrativ, comerț şi Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Turism și alimentație, Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Beca Felicia Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Economic, administrativ, comerț Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Buzgar Carmen Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Economic, administrativ, comerț Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

Dincă Cristian Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Turism și alimentație Colegiul Economic „D.P. Marțian” Alba Iulia

Sas Gheorghe Olimpiada pe Discipline Tehnologice/ Electric, electrotehnic, electromecanic Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Mateș Gheorghe Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electric, electrotehnic, electromecanic Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

Bobar Călin Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electric, electrotehnic, electromecanic Liceul Tehnologic Silvic Cîmpeni

Achim Ovidiu Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electronică, Automatizări, Telecomunicaţii Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Limbăşan Ioan Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electronică, Automatizări, Telecomunicaţii Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Lăpăduș Ioan Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Electronică, Automatizări, Telecomunicaţii Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Vasînc Gheorghe Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Fabricarea produselor din lemn Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Henegariu Camelia Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Fabricarea produselor din lemn Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Zaharie Ion Dantes Olimpiada pe Discipline Tehnologice/ Mecanică Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Creţiu Ironim Olimpiada pe Discipline Tehnologice/ Mecanică Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Cosma Florin Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Mecanică Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Cîmpean Adela Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Mecanică Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” Alba Iulia

Tudorache Cristina Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie alimentară Liceul Tehnologic Sebeş

Maniu Daniela Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Industrie alimentară Liceul Tehnologic Sebeş

Muntean Ioan Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Construcții, instalații și lucrări publice Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Chirilă Diana Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Construcții, instalații și lucrări publice Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Mateș Rodica Olimpiada pe Discipline Tehnologice/Construcții, instalații și lucrări publice Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” Alba Iulia

Avram Rodica Olimpiada Națională de Religie (Cultul greco-catolic) Liceul Teologic Greco-Catolic „Sf. Vasile cel Mare” Blaj

Lupu Fleșeriu Lavinia Stiinte socio-umane/Educatie civica Școala Gimnazială Nr.3 Cugir

Dura Simina – Stiinte socio-umane/Economie/ Psihologie, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Duriga Darius – Ştiinţe socio-umane/Economie/ Sociologie, Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Damian Elena Stiinte socio-umane/Educatie civica, Școala Gimnazială Nr. 2 Sebeş

Cetean Daniela Olimpiada Națională de Istorie, Colegiul Național „Horea, Closca si Crisan” Alba Iulia

Sgubea Luminița Olimpiada Națională de Religie (Cultul ortodox) Școala GimnazialăNr.3 Cugir

Gheție Elisabeta Olimpiada Națională de Istorie Colegiul Național „Titu Maiorescu” Aiud

 

 



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

2 Comentarii

2 Comments

  1. acm

    vineri, 12.12.2014 at 19:13

    Se pare ca si anul acesta la inspectoratul Scolar Judetean Alba lucreaza persoane care nu stiu sa citeasca, darmite sa completeze o lista a olimpicilor cat de cat corect. Se pare ca la Olimpiadele Internationale judetul Alba e fruntas: sunt extrem de multi elevi si e foarte greu de aflat ce a castigat fiecare, cat despre premiile la Olimpiadele Nationale sunt si mai greu de aflat, mai ales ca nici o olimpiada nu are site propriu. Fara cuvinte…bine ca avem inspectori…

  2. Nu te cred

    vineri, 12.12.2014 at 23:36

    Ciumbrud nu vad nici un profesor nici un elev absolvent de bacalaureat in ultimi 4 ani, conducerea este in continuare in campanie chiar daca a pierdut ponta sau sunteți pierduți si voi de mult. RUȘINE

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

CUGIR

VIDEO: La Cugir au fost aprinse luminile festive de Crăciun. Eveniment online organizat de primărie

Publicat

Evenimentul de aprindere a luminilor din bradul de Crăciun și a iluminatului festiv la Cugir s-a desfășurat luni după-amiaza, fără public și a fost transmis online.

La începutul evenimentului, Fanfara Transilvania a interpretat colinde.

”Din cauza riscului de transmitere a coronavirusului, comunitatea locală nu se va putea reuni fizic sub bradul împodobit, așa cum obișnuiește să o facă în fiecare an. Totuși, conducerea administrației locale dorește să păstreze tradiția și să numere împreună cu localnicii secundele până la aprinderea luminilor care împodobesc bradul și orașul”, a transmis primăria.

Un grup de tineri, reprezentanți ai școlilor din localitate, au fost prezenți online și au numărat, alături de edilul localitătii, prezent fizic la brad, secundele până la pornirea iluminatului festiv.

„Va trebui să găsească comunitatea locală unită și determinată să depășească această perioadă dificilă. Nu putem să fim fizic împreună la debutul sărbătorilor de iarnă, dar, prin responsabilitatea noastră, dovedim că suntem uniți în grija pe care ne-o purtam unii altora. Sărbătorile să vă găsească sănătoși, în confortul și căldura propriilor familii, cu sufletele pline de încredere că totul va fi bine. Doresc să transmit un călduros „La mulți ani” tuturor celor care poartă numele Sfântului Andrei și tuturor românilor din țară și străinătate care se pregătesc să sărbătorească Ziua Națională a României. Chiar dacă vom celebra 102 ani de la Marea Unire fără fastul cu care suntem obișnuiți, îmi exprim speranța că vom reuși să ne conectăm la adevăratele valori naționale și umane”, a declarat primarul Adrian Teban.

sursă: Facebook (Orașul Cugir)

 

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

PSD și USR PLUS se reclamă reciproc la Biroul Electoral Alba. Beniamin Todosiu a cerut înlăturarea unor articole din presă

Publicat

Lupta electorală dintre USR PLUS și PSD a ajuns și la faza reclamațiilor la Biroul Electoral de Circumscripție Alba. 

PSD Alba l-a reclamat pe co-președintele Alianței USR PLUS Alba, Beniamin Todosiu, la Biroul Electoral pentru că acesta ar fi participat la campania electorală în afara localității de domiciliu, ”încălcând astfel măsurile dispuse în cazul carantinei zonate” care a fost instituită în Alba Iulia.

Biroul a motivat că nu are competențe pentru a dispune măsuri în acest caz și a decis să trimită sesizarea Inspectoratului Județean de Poliție Alba.

De cealaltă parte, la o zi distanță, Todosiu (candidat la Camera Deputaților) a reclamat o ”tentativă de intimidare din partea PSD a candidaților USR PLUS. Acesta a solicitat Biroului Electoral să oblige PSD Alba să retragă din presa scrisă o serie de articole pe care le-a considerat ”denigratoare”.

Biroul Electoral de Circumscripție Alba a respins sesizarea.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

VIDEO ȘTIREA TA: Un bărbat din Alba ar fi împușcat mortal un câine care i-a intrat în curte. Polițiștii au deschis o anchetă

Publicat

Un bărbat din comuna Totoi, județul Alba, ar fi împușcat mortal un câine care a intrat în curtea sa.

În imaginile surprinse de o cameră de luat vederi, montată de vecinul bărbatului, se poate observa cum câinele intră în curte, iar la un moment dat, începe să fugă necontrolat în stradă. 

Câteva momente mai târziu, bărbatul în cauză iese dintr-o pivniță și își continuă treburile gospodărești.

Potrivit cititorului alba24.ro, care a trimis pe adresa redacției imaginile suprinse de camera video, câinele împușcat a fugit în stradă schelălăind foarte tare, iar la 15, 20 de metri a fost găsit mort.

Fapta s-ar fi petrecut luni, 30 noeimbrie, în jurul orei 14.oo.

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție Alba au declarat pentru alba24.ro, că la fața locului se efectuează o anchetă pentru a se stabili dacă bărbatul avea permis de port armă și ce armă ar deține.

De asemenea, o echipă DSVSA Alba a ajuns în localitate pentru a ridica cadavrul animalului și a efectua o necropsie pentru a stabili modul în care animalul a murit.

 

Citeste mai mult
Publicitate

ACTUALITATE

Serviciul Public de Administrarea Patrimoniului Sebeș derulează lucrări de toaletare a arborilor. Zonele vizate

Publicat

Serviciul Public de Administrarea Patrimoniului Sebeș continuă pregătirea pentru anotimpul rece prin toaletarea arborilor de pe raza Municipiului Sebeș.

Până în prezent s-a intervenit în cartierele Aleea Parc, M.Kogălniceanu precum și în zona Centrului de Sănătate de pe strada Mihai Viteazul, dar și zona Multipast de pe Bdul L. Blaga, transmite SPAP Sebeș.

Potrivit instituției, activitatea continuă.

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate