Sebeș: Intervenții de dezinsecție și deratizare pe raza municipiului, în perioada 30-31 august
Primăria Sebeș aduce la cunoștința cetățenilor că luni, 30 august și marți, 31 august, în funcție de condițiile meteorologice, se vor desfășura intervenții de deratizare și dezinsecție pe raza domeniului public al municipiului.
Publicitate
Produsele folosite sunt avizate de Ministerul Sănătății și fac parte din grupa de toxicitate III.
Persoanele cu probleme respiratorii sau cardiace, precum și copiii, sunt rugați să nu intre în raza directă de acțiune a echipamentelor de pulverizat.
Intervențiile sunt monitorizare de reprezentanții Serviciului Public de Administrare a Patrimoniului Sebeș și de Poliția Locală a municipiului.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)