Europa Alba Iulia – Flamura Roșie Rădești, 1-2. Surpriza campionatului a avut loc duminică, pe arena ”Mureșul”

Europa Alba Iulia nu a putut profita, duminică, de pasul greșit făcut de CSO Cugir. Chiar dacă au întâlnit o echipă modestă, elevii lui Alin Hăncaș au pierdut cu 1-2, după ce au avut posesie majoritară, în prima repriză.

După ce, la pauză, tabela indica un scor alb 0-0, în a doua repriză oaspeţii au început să profite de naivitatea jucătorilor ”europeni” și au înscris pe contraatac. În minutul 55, Marc a primit o centrare excelentă, pe care a fructificat-o. Același Marc s-a distrat cu fundașii centrali ai Europei, Oară și Cecălăcean s-au dovedit a fi visători în minutul 62, când a marcat pentru 0-2. Golul lui Marc  a adus tăcerea pe Stadionul ”Mureșul”din Drâmbar.