ACTUALITATE
FOTO Știrea ta: Alba Iulia se pregătește pentru Sărbătorile de Iarnă. Se montează luminițele de Crăciun
![luminite craciun](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2018/11/45296873_1977080519040055_6434796414630363136_n-e1541259838465.jpg)
Deși cele 20 de grade din termometre ne fac să credem că se apropie primăvara, Alba Iulia se pregăteșe de Sărbătorile de Iarnă. La început de noiembrie în oraș a început montarea luminițele pe podurile de lemn din Cetate. Cel mai probabil luminile se vor aprinde de 1 Decembrie.
Unul dintre poduri pe care s-a început montarea arcadelor și a instalațiilor este cel de la Poarta a IV-a, proaspăt renovat.
Cu toate că am putea zică ca este încă devreme pentru împodobirea orașului, vă reamintim că anul trecut a început montarea luminilor la începutul lunii octombrie.
Urmăriți Alba24.ro și pe Google News
Dacă ți-a plăcut articolul:
ȘTIREA TA - trimite foto/video la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.
![](https://alba24.ro/wp-content/uploads/2021/09/sigla_alba24_300-x-92-1.png)