Connect with us
Publicitate

EDUCAȚIE

Olimpiada de MATEMATICĂ 2019, în Alba. REZULTATE finale, după etapa județeană


Publicat

Inspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Alba a anunțat rezultatele obținute de elevi la faza județeană a Olimpiadei de Matematică (clasele V-VIII și clasele IX – XII). Etapa națională va avea loc între 20 și 26 aprilie, la Hunedoara.

Etapa județeană a avut loc în data de 16 martie, la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” din Alba Iulia.

Rezultatele obținute de elevi, după etapa județeană a Olimpiadei de Matematică 2019

Clasa a V-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Bintintan Vlad – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Cimpean Valeria – 25
  • Obreja Filip Constantin – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 21
  • Dumitru David – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 21
  • Nandrea Iadira Nicola – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 17.5
  • Molodeț Andrei Daniel – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Țîrlea Anca Stela – 17
  • Muntean Elisa Christina – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Cimpean Ioan – 16
  • Florea Anca – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Cimpean Valeria – 15
  • Melente Anda – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain” – Blaj – Marian Anca Cătălina – 15
  • Mureșan Alexandru – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 14
  • Iftimie-Paulescu Alessia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 13.5
  • Badu Ioana – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Horvat Ramona – 13
  • Comșa David – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 12
  • Trif Victor – Liceul Teologic Greco-Catolic„Sf.Vasile Cel Mare” – Blaj – Nistor Raluca – 12
  • Crețiu Darius – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 11.5
  • Beca Vladimir – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Cimpean Valeria – 11
  • Ionaș Ștefan – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 11
  • Morar Codruța – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Hada Adriana – 11
  • Popa Ioana – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 11
  • Borza Iulia Daria – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 9.5
  • Paven Eduard – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Hada Adriana – 9
  • Căpâlna Dorian – Școala Gimnazială “Axente Sever” – Aiud – Bâlc Floarea – 8
  • Dan Ionuț – Școala Gimnazială – Șugag – Nicoară Ileana – 8
  • Ghenescu Tudor – Școala Gimnazială, Nr.2 – Sebeș – Oancea Vasiliana – 8
  • Pintea Darius – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Horvat Ramona – 8
  • Pușcaș Rareș – Școala Gimnazială, Nr.2 – Sebeș – Oancea Vasiliana – 8
  • Buta Rareş – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Scutaru Iuliana – 7
  • Chinde Dragos-Catalin – Seminarul Teologic Ortodox „Sf.Simion Ștefan” – Alba Iulia – Puscas Mihaela – 7
  • Stanciu Anastasia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 7
  • Tabal Nora Jihane – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 7
  • Todea Maria – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 7
  • Trif Alexia Antonia – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Stan Magda – 6.5
  • Ilea Rafael – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 6
  • Marian Tudor – Scoala Gimnazială – Cîmpeni – Prunar Aida – 6
  • Molnar Gabriel – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Scutaru Iuliana – 6
  • Bojor Maria – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 5
  • Borcea Maria Angelica – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 5
  • Ilie Andrei Nicolae – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 5
  • Sicoe Tudor – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Cristea Luciana – 5
  • Todea Raul Emanuel – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 5
  • Turean Vlad Lucian – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 4.5
  • Vesa Mihai Dragoș – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Sarb Anca – 4.5
  • Gavrila Paven Paul Ioan – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Cimpean Ioan – 4
  • Leaș Timea – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – Hada Adriana – 4
  • Plesa Valentin – Scoala Gimnazială – Cîmpeni – Bota Mariana – 4
  • Pripon Bianca Maria – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 4
  • Seician Darius – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Sarb Anca – 4
  • Barb Marius – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 3
  • Ciucă Anghel Gabriel – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 3
  • Ghibu Anda Sorina – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 3
  • Hategan Tudor – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Cimpean Ioan – 3
  • Paulett Irina Maria – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 3
  • Poleac Teodora – Școala Gimnazială “Axente Sever” – Aiud – Bâlc Floarea – 3
  • Ștefan Andrada Georgiana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 3
  • Vesa Anamaria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 3
  • Furdui Ligia – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Stan Magda – 2.5
  • Chirilă Antonia – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 2
  • Petrean Casian Ovidiu – Liceul De Arte „Regina Maria” – Alba Iulia – Lăncrănjan Oana – 2
  • Pițu Robert Ioan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 2
  • Sălăgean -Mihețiu Mihai – Colegiul Național”Avram Iancu” – Cîmpeni – Duma Cornelia – 2
  • Dragolea Iancu – Școala Gimnazială ”Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Sarb Anca – 1.5
  • Floriciu Beniamin Tiberiu – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Stan Magda – 1
  • Grecu Ioan – Scoala Gimnazială – Cîmpeni – Prunar Aida – 1
  • Ispas Miruna Nicole – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 1
  • Laslo Muntean Marc – Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” – Alba Iulia – – 1
  • Mihu Alisa Andreea – Școala Gimnazială ”David Prodan” – Săliștea – Pop Adela – 1
  • Popa-Olteanu Alexandra – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 1
  • Alexa Laurențiu – Liceul Teoretic – Teiuș – Căprariu Elena – 0
  • Almășan Vlad – Școala Gimnazială ”Singidava” – Cugir – Vlasea Floare – 0
  • Borza Raul Eduard – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Stan Magda – 0
  • Clamba Ioan Raul – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” – Galda De Jos – Albu Irina Maria – 0
  • Dobre Ariana – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Cimpean Ioan – 0
  • Miheț Robert Andrei – Colegiul Național”Avram Iancu” – Cîmpeni – Duma Cornelia – 0
  • Sima Ilinca – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 0

Clasa a VI-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Marian Vlad-Ioan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 16
  • Popa Sebestian – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 15.5
  • Crisan Tudor – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Urcan Mihaela – 14.5
  • Dobra Gloria-Elena – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 12.5
  • Trifan Bianca – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Ursu Gabriela – 11.5
  • Bogdan Constantin – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 9
  • Tarciuc Ianis-Mihai – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 9
  • Olaru Ioana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 8.5
  • Urieșu David – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir, (Ar.) Școala Gimnazială “ Ion Mihu “ – Vinerea – Andone Claudiu – 8
  • Oneț Giulia – Școala Gimnazială, Nr. 2 – Sebeș – Oancea Vasiliana – 7.5
  • Serban Dragos – Școala Gimnazială „Avram Iancu” – Alba Iulia – Frațilă Maria – 7.5
  • Albuț Rebeca – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 7
  • Grosu Ștefan Iulian – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 7
  • Ioani Cătălin – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 7
  • Petrutiu Alexandra – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Ursu Gabriela – 7
  • Groza Alexia – Liceul Teologic Greco-Catolic„Sf.Vasile Cel Mare” – Blaj – Nistor Raluca – 6
  • Muntean Miriam – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Lăncrănjan Dafina – 5.5
  • Bucur Maria – Școala Gimnazială „Vasile Goldiș” – Alba Iulia – Ursu Gabriela – 5
  • Achim Iulia – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Perța Carmen – 5
  • Buciuman Natalia – Liceul Cu Program Sportiv – Alba Iulia – Perța Carmen – 5
  • Macavei Sonia – Școala Gimnazială “Ovidiu Hulea” – Aiud – Nițu Angela – 5
  • Negură-Damian Zara-Elenia – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 5
  • Ștefan Pavel – Școala Gimnazială – Șugag – Nicoară Ileana – 5
  • Tîrziu Bogdan-Ștefan – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 5
  • Vasiu Larisa-Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 4.5
  • Floca Maria Daniela – Colegiul Național ”Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Dumitru – 4
  • Moldovan Raluca – Școala Gimnazială, Nr. 2 – Sebeș – Oancea Vasiliana – 4
  • Panțiru Alexandra – Școala Gimnazială, Nr. 2 – Sebeș – Oancea Vasiliana – 4
  • Todescu Mădălina – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 4
  • Gligor Dragos – Școala Gimnazială – Cimpeni – Prunar Aida – 3.5
  • Avram Raluca – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 3
  • Bota Ariana – Școala Gimnazială – Cimpeni – Prunar Aida – 3
  • Ilie Rareș Ioan – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Costea Radu – 3
  • Mocan Cristina – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Costea Radu – 2.5
  • Comandasu-Soare Elizabeth Mary – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – Antoniade Ioan Lucian – 2
  • Bădilă Răzvan-Lucian – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 0
  • Iosif Andrei – Școala Gimnazială – Stremț – Teodorescu Magda – 0
  • Ispas Cristian-George – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 0

Clasa a VII-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Corbean Tudor Ciprian – Școala Gimnazială „Toma Cocișiu” – Blaj – Antoniade Ioan Lucian – 16
  • Bumbu Paul-Cosmin – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 15
  • Petraș Kevin Andrei – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 14.5
  • Muntean David-Cristian – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 11.5
  • Dobra Ana Maria – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 11
  • Beleiu George – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 10.5
  • Grosu Oana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 10
  • Marian Ilie – Școala Gimnazială – Cîmpeni – Prunar Aida – 9.5
  • Nicolae Alexandra – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana-Maria – 9.5
  • Frățilă Ada – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 9
  • Hodor Andreea-Oana – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 9
  • Cârnaţ Alina Ioana – Colegiul Tehnic „Apulum” – Alba Iulia – Țibea Maria – 8
  • Comșa Darian Nicolae – Școala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – Viorel Ioana Mihaela – 8
  • Gherman-Lumânăraru Șerban-Andrei – Colegiul Național „Lucian Blaga” – Sebeș – Mihu Anca – 7.5
  • Hațegan Amina Mălina – Școala Gimnazială ”Ion Breazu” – Mihalț – Viorel Ioana Mihaela – 7
  • Teban Sergiu – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Costea Radu – 7
  • Oprinescu Carmen – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana-Maria – 6.5
  • Bleoca Paul – Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” – Ocna Mureș – Crișan Dana – 5.5
  • Ranca Olesia – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 5.5
  • Szabo Robert – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bărbatu Camelia – 5.5
  • Udvari Miruna – Liceul Teologic Greco-Catolic„Sf.Vasile Cel Mare” – Blaj – Nistor Raluca – 5.5
  • Antoniade Tudor Lucian – Liceul Teoretic – Teiuș – Bărbulețiu Mihai – 5
  • Ciortea Bogdan – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 5
  • Wainberg Mihai – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 5
  • Vlad Andrei – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Bojor Ana-Maria – 4
  • Breaz Dariana – Liceul Teologic Greco-Catolic„Sf.Vasile Cel Mare” – Blaj – Nistor Raluca – 3.5
  • Parfene Daniel Emanuel – Liceul „Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Ghiță Gabriel – 3.5
  • Groza Oana Maria – Școala Gimnazială “Ovidiu Hulea” – Aiud – Nițu Angela – 3
  • Pleșa George Eduard – Colegiul Național”Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Dumitru – 3
  • Marian Ioan Dragos – Școala Gimnazială – Poiana Vadului – Crisan Calin Gheorghe – 1.5
  • Marcu Alexia Ioana – Colegiul Național”Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Dumitru – 0
  • Țâmpea Radu – Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Marinescu Rodica – 0

Clasa a VIII-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Lorintz Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 18.5
  • Hondola Paul – Școala Gimnazială, Nr. 3 – Cugir – Andone Claudiu – 14
  • Cristian Daria – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Lorintz Liliana – 10
  • Noja Maria Stefana – Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Simion Ștefan” – Alba Iulia – Pușcaș Mihaela – 7.5
  • Mera Maria Madalina – Scoala Gimnazială – Cimpeni – Bota Mariana – 6.5
  • Haneș Răzvan – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 6
  • Mateica Oana – Școala Gimnazială “Ovidiu Hulea” – Aiud – Nițu Angela – 6
  • Moga Ionuț – Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” – Alba Iulia – Sava Corina – 6
  • Prainer Tania-Maria – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu” – Blaj – Antoniade Ioan-Lucian – 5
  • Tomus Sebastian – Scoala Gimnaziala – Cimpeni – Bota Mariana – 1
  • Lazăr Alexandru – Școala Gimnazială ”Toma Cocișiu” – Blaj – Antoniade Ioan-Lucian – 0
  • Moldovan Cătălin – Colegiul Național “Titu Maiorescu” – Aiud – Man Susana – 15.5

Clasa a IX-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Giurgiu Teofil Costin – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 22
  • Cirlea Mihai Alexandru – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 18
  • Boitor Diana Elena – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 17.5
  • Daichendt Ioana Patricia – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 15.5
  • Dreghiciu Ana Maria – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 14
  • Moldovan Andrei Gabriel – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 14
  • Bărăian Adrian Călin – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 13
  • Botănel Mirona – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 12
  • Drăghici Alexandru Ioan – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 12
  • Uriesu Iulius – Liceul Teoretic „David Prodan „Cugir – Mihai Claudia – 12
  • Bogdan Vasile – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 9.5
  • Dunca Dorin Vasile – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Stănilă Petru – 9
  • Heintz Robert – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 9
  • Bota Roxana Anamaria – Colegiul Național „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Marius – 7
  • Vârciu Dorina Livia – Colegiul Național „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Marius – 6
  • Dobrovăț Delia Anca – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Hodor Maria – 3
  • Săvan Denis Sergiu – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 2.5
  • Oltean Robert Virgiliu – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 0

Clasa a X-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Tomoioagă Cristian Ioan – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 21.5
  • Degeu Vlad – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 19
  • Oniga Andreea Simona – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 11.5
  • Cibu Clara – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 11
  • Cojocaru Andrei Octavian – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 11
  • David Giulia Andreea – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 10
  • Rahovean Oana Maria – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 10
  • Răcianu Marian Gabriel – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 9
  • Negoitescu Andreea – Liceul Teoretic „David Prodan” Cugir – Andone Cristina – 8
  • Trif Oriana Maria – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 8
  • Furcă Diana Antonia – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 7
  • Perța Rareș Ioan – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 7
  • Lupean Oana Elena – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Todor Petru – 6
  • Rus Rareș Cătălin – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Sandu Cornel – 5
  • Oltean Alexandru Bogdan – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Vântu Iulian – 4
  • Jugariu Diana – Liceul Teoretic „David Prodan” Cugir – Andone Cristina – 3.5
  • Iancu Gheorghe Aurelian – Liceul ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Abrud – Stan Marcel – 3
  • Oargă Andreea Claudia – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Bora Dorinel – 0

Clasa a XI-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Vlad Mircea Dragoș – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 10
  • Lazăr Petru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 9
  • Bel Luana – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 7
  • Cojocaru Valeria Teodora – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Fuia Anamaria – 7
  • Dobra Nicolae Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 7
  • Jinga Tudor – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 7
  • Todor Andrei Petru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 7
  • Breaz Paul Ștefan – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Cipariu Ciprian – 6
  • Radu Todor Alexandru – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 5
  • Ghișa Alexandru Nicolae – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 3
  • Şerban George Cristian – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 3
  • Bel Luana – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Rusu Valentina – 0
  • Irimie Codruț – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 1
  • Bodea Georgiana Alexandra – Colegiul Național „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Dumitru – 0
  • Bumbu Răzvan Vasile – Colegiul Național ”Lucian Blaga” – Sebeș – Moga Nicolae – 0
  • Pop Cosmina – Colegiul Național „Mihai Viteazul” – Alba Iulia – Hodor Maria – 0
  • Ţimonea Raluca – Colegiul Național „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Dumitru – 0

Clasa a XII-a

Numele elevului – unitatea școlară – profesor – total

  • Munteanu Filip – Colegiul Național ”Titu Maiorescu” – Aiud – Vântu Iulian – 20
  • Gaiţa Ştefan Lucian – Colegiul Național „Avram Iancu” – Cîmpeni – Buzgariu Marius – 11
  • Bozdog Raluca Delia – Colegiul Național ”Horea, Cloșca Și Crișan” – Alba Iulia – Bora Dorinel – 6
  • Ienei Raul Alin – Colegiul Național ”Inochentie Micu Clain” – Blaj – Ghiță Ioan – 4
  • Para Roxana – Liceul Teoretic „David Prodan” Cugir – Andone Cristina – 0



ȘTIREA TA - Dacă ești martorul unor evenimente deosebite, fotografiază, filmează și trimite-le la Alba24 prin Facebook, WhatsApp, sau prin formularul online.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Publicitate

AIUD

UPDATE ACCIDENT GRAV la Aiud: Femeie lovită de o mașină pe trecerea de pietoni

Publicat

politie noaptea

O femeie din Aiud a fost acidentată grav sâmbătă seara, în timp ce traversa regulamentar pe o trecere de pietoni. 

Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a petrecut pe strada Cuza Vodă. Tânăra este în stare de inconștiență.

UPDATE: Victima o femeie de 45 de ani, prezenta politraumatisme, fiind intubată de echipajul SMURD și transportată la spital, au precizat reprezentanții ISU Alba.

UPDATE 21.50: Potrivit IPJ Alba, în jurul orei 20:30, un tânăr de 24 de ani, din comuna Mihalt, in timp ce conducea un autoturism in direcția Aiud – Turda, nu ar fi acordat prioritate de trecere și a acroșat o femeie de 45 de ani, din Aiud, care traversa strada regulamentar, pe trecerea de pietoni.

În urma accidentului femeia a suferit leziuni corporale grave și a fost transportată la spital.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

știre în curs de actualizare.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Incompatibilitate reclamată la BEC, la o secție din Sebeș: Locțiitorul președintelui, fiul unei candidate la Consiliul Local

Publicat

m

Cu o zi înainte de alegerile locale, PNL Sebeș a înaintat o contestație către Biroul Electoral de Circumscripție nr. 4 Sebeș în care susține că un locțiitor de la o secție de votare se află în incompatibilitate. 

Potrivit reprezentanților PNL Sebeș, Aron Andrei este  locțiitorul președintelui secției de votare nr. 108 Petrești, Municipiul Sebeș, dar se află în incompatibilitate fiind fiul candidatei PSD la funcția de consilier local, Aron Elena.

Conform art. 25 alin. 2 din Legea nr. 115/2015, „Birourile electorale sunt alcătuite numai din cetățeni cu drept de vot.

Candidatul, soțul, soția, rudele sau afinii până la gradul al doilea inclusiv nu pot fi membri ai birourilor electorale”.

Mai mult, reprezentanții PNL Sebeș susțin că în aceeași situație s-a aflat și dl Salău Nicolae, fratele candidatului PSD la funcția de consilier local, Salău Marius, la secția de votare nr. 107. Acesta s-a retras de la secția de votare.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

Raed Arafat despre cei care nu vor să poarte mască duminică la vot: ”Cei care păzesc secțiile nu vor permite acest lucru”

Publicat

arafat raed

Secretarul de stat, Raed Arafat, a vorbit la digi24.ro despre posibilitatea ca unele persoane să insiste să intre fără mască la secțiile de vot. Acesta a spus că în acest caz, cei care pazesc localțiile respective nu le vor permite acest lucru. 

Arafat a spus că la fiecare secție de vot există maști și că fiecare dintre cetățenii care vor să își exercite dreptul de vot vor fi nevoiți să le poarte pe tot parcursul procesului de votare.

„La secțiile de vot, ce n-aș dori să văd – și sper să nu vedem acest lucru – sunt oamenii care vor veni și o să insiste să intre fără mască și e clar că forțele de ordine care sunt acolo nu le vor permite să intre fără mască. Sau mască purtată sub nas sau sub bărbie sau să intre în secție cu mască, după care să o scoată acolo ca să arate că el sau ea nu poartă mască. Cred că aici avem un risc și sunt convins că vor lua măsuri, pentru că indicațiile sunt foarte clare: președinții secțiilor de votare și cei care păzesc secțiile de votare nu vor permite acest lucru”, a declarat Raed Arafat, vineri seara, la Digi24.

El a explicat că în fiecare secție de vot vor fi măști care se dau celor care intră și nu au mască proprie. „Deci nu există scuză că dacă am venit fără mască înseamnă că nu mă lasă să votez. Ai mască acolo să iei, ca să votezi și poți vota fără nicio problemă”, a arătat secretarul de stat.

Arafat a mai spus de ce interzicerea accesului în secțiile de vot pentru cei care nu vor să poarte mască nu reprezintă o încălcare a drepturilor de alegător: „Cei care spun că le limităm drepturile trebuie să înțeleagă următorul lucru: așa cum intri la secția de vot și nu poți vota fără carte de identitate – asta e o condiționare, trebuie să ai cartea de identitate ca să votezi – așa trebuie să ai mască și să te dezinfectezi pe mâini ca să intri în secția de vot. Dreptul tău la vot este garantat, poți să votezi. Respecți regulile, asta este ideea. Respectând regulile, îi respecți și pe ceilalți”, a spus Raed Arafat.

În opinia sa, marea majoritate a populației vrea respectarea regulilor, iar cei care vor să voteze vor să voteze în siguranță. „Dacă respectăm regulile, avem risc minim. Risc zero nu există”, a menționat șeful DSU.

În final, Raed Arafat a adresat un apel celor care nu sunt de acord cu portul măștii: „Eu sper ca lumea să respecte regulile și mai ales aici mă adresez celor care au făcut tot posibilul să încerce să-i convingă pe ceilalți să nu poarte mască, să nu respecte regulile. Măcar în ziua asta, dacă vor să voteze, să-i respecte pe ceilalți și să poarte masca pe durata asta în care așteaptă și intră în secția de vot până ies din secția de vot”.

sursă digi24.ro.

Citeste mai mult
Publicitate

EVENIMENT

VIDEO: Ministrul Vela dă asigurări că alegerile locale de duminică se vor desfășura în condiții de siguranță

Publicat

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a anunţat, sâmbătă, că pentru alegerile locale s-a dispus constituirea de zone speciale de intervenţie în toate judeţele ţării, dar şi că au fost formate echipe de control care să verifice modul în care poliţiştii îşi îndeplinesc misiunile.

„Am luat câteva decizii importante pentru a asigura derularea procesului electoral în cele mai bune condiţii. Şi la aceste alegeri am dispus constituirea de zone speciale de intervenţie în 689 de localităţi, în toate judeţele ţării. Pentru acest lucru, am evaluat împreună cu specialiştii din minister patru criterii: istoricul incidentelor, incidentele actuale din campania electorală, vizele de flotant, cât şi datele şi informaţiile deţinute fie de către Ministerul Afacerilor Interne, fie că s-au regăsit în spaţiul public în surse deschise”, a declarat Marcel Vela, la sediul MAI.

El a adăugat că au fost constituite echipe operative şi rezerve de intervenţie în fiecare judeţ.

„O a doua decizie pe care am luat-o a fost cu privire la constituirea unor echipe operative şi rezerve de intervenţie în fiecare judeţ, astfel încât la orice apel la 112, la orice incident să fim prezenţi în cel mai scurt timp. Totodată, la fiecare inspectorat judeţean, aşadar în fiecare judeţ din România, sunt echipe care vor monitoriza şi vor îndruma inspectoratele judeţene. Încă din data de 25 (septembrie – n.r.) am detaşat 82 de ofiţeri de la nivel central la nivel judeţean în misiune de monitorizare şi îndrumare”, a anunţat ministrul.

De asemenea, Marcel Vela a precizat că au fost formate echipe de control care să verifice modul în care poliţiştii îşi îndeplinesc misiunile.

„La nivelul zonelor care sunt formate între 4 şi 5 judeţe vor activa echipe de control din cadrul Corpului de control al ministrului Afacerilor Interne, împreună cu colegi din Corpul de control de la IGPR sau de la Frontieră sau de la Jandarmerie, astfel încât aceştia vor verifica modul în care îşi îndeplinesc angajaţii ministerului misiunile pe care le au în competenţă”, a precizat Vela.

Mai mult, ministrul de Interne a spus că la nivel de minister va funcţiona o grupă de coordonare până la încheierea procesului de votare, iar la nivel judeţean o grupă operativă care va coordona toate activităţile, astfel încât orice incident, orice contravenţie, orice infracţiune să fie evaluată şi tratată în mod operativ.

agerpres.ro

Citeste mai mult
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate
Publicitate