Tânără din Zlatna înșelată de o ”ghicitoare”. 185 de lei și o verighetă de aur, pentru a afla viitorul
Aflată la Alba Iulia pentru a merge la spital, miercuri dimineaţa, victima înşelăciunii a fost abordată de femeie, pe Calea Moţilor. Aceasta i-a propus să îi ghicească și să o dezlege de farmece. Tânăra a fost de acord şi i-a dat femeii verigheta de aur şi suma de 185 de lei, pe care "ghicitoarea" le-a învelit intr-un ziar şi i l-a pus în buzunarul pantalonilor. Înţelegerea a fost să nu deschidă ziarul până când ajunge la spital.
Tânăra a descoperit ulterior că din ziar lipseau bunurile, astfel că a sesizat Poliţia. Potrivit descrierilor făcute de victimă, suspecta are vârsta de 48-50 de ani, 1.60 m înălţime, ten închis, păr negru, purta un batic multicolor, o bluză înflorată şi o fustă lungă, de culoare neagră.
Poliţiştii din Alba Iulia continuă cercetările pentru identificarea falsei ghicitoare şi atrag atenţia locuitorilor să nu aibă încredere în serviciile persoanelor străine, neautorizate.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)