La sediul inspectoratului a avut loc miercuri un ceremonial militar cu ocazia celebrării Zilei Naționale a României.

”Cu această ocazie, au fost avansați în gradul următor 5 colegi merituoși care s-au distins prin rezultatele deosebite în misiunile la care au participat și implicarea activă în toate activitățile desfășurate în cadrul instituției noastre.

Publicitate

Totodată, pentru îndeplinirea exemplară a atribuțiilor de serviciu au fost felicitați și au primit mulțumiri un număr de 87 militari.

La acest eveniment au fost prezenți prefectul județului Alba - Nicolae Albu, președintele consiliului județean Alba - Ion Dumitrel, primarul Municipiului Alba Iulia - Gabriel Pleșa, șefii structurilor M. A. I. ( IJJ, IPJ, SJPI) cât și colaboratorii SAJ, UPU-SMURD și SJU Alba.

De asemenea, acest eveniment a coincis și cu ziua pompierilor militari din Alba Iulia, care a onorat împlinirea a 84 de ani de la înființare la data de 1 Decembrie” au postat pe contul de Facebook, reprezentanții instituției.

Publicitate