20292944_1423984787677514_7092193234732687000_n Două echipaje din Alba Iulia, de la Club Alba Off Road au reuşit să se claseze în prima parte a clasamentului, la etapa de la Târgovişte, a patra, în cadrul Campionatului Naţional de Offroad al României. Echipajul Radu Vitălaru – pilot & Jan Willem Eek – copilot a câştigat un meritos loc doi.

Competiţia s-a desfăşurat în weekend-ul 21-23 iulie, fiind organizată de Clubul de Off Road Bucureşti.

“Clubul nostru a participat cu două echipaje: 242 (Radu Vitălaru – pilot & Jan Willem Eek – copilot) şi 239 (Marius Gherman – pilot & Mihai Florea – copilot). În clasamentul general la clasa Standard A, echipajul Radu Vitălaru & Jan Willem Eek a obţinut un merituos loc 2, concurând pe un Suzuki Samurai, iar echipajul Marius Gherman & Mihai Florea s-a clasat pe locul 6 la aceeaşi clasă. Felicitari Radu & Jan!!!

20430026_1424026417673351_4671391063474276743_n Este prima clasare oficială pe podium pentru clubul nostru, de la afilierea la Federaţia Română de Automobilism Sportiv (FRAS)”, au scris reprezentanţii clubului albaiulian, pe Facebook.

Albaiulienii au concurat alături de alte 50 de echipaje, pe trasee din Târgovişte şi împrejurimi. Au avut de parcurs două trasee off road, primul de circa 100 de kilometri, al doilea de aproximativ 80 de kilometri. Ultima zi de concurs a fost de trial, cu public.

La sfârşitul competiţiei, distracţia s-a măsurat după nivelul de adrenalină, dar şi stratul de noroi de pe maşini şi de pe costumele piloţilor. Câştigătorii au fost răsplătiţi cu premii şi cupe.

sursa: Facebook (Club Alba Off Road)