Premieră în Alba: parteneriat pentru organizarea unor puncte de prim ajutor în farmaciile din județ, pe perioada caniculei. LISTA
La recomandarea președintelui Comitetului Județean pentru Situații de Urgență (CJSU) Alba, prefectul Nicolae Albu, s-a încheiat în premieră la nivelul județului un parteneriat între Direcția de Sănătate Publică Alba, Colegiul Farmaciștilor din România - Filiala...