Urs semnalat într-un sat din județul Alba. Locuitorii au fost avertizați prin sistemul RO-ALERT
Prezența unui urs a fost semnalată miercuri seară în satul Dealul Caselor din comuna Sălciua (Alba), au transmis reprezentanții ISU Alba.
Locuitorii din comună au primit o avertizare prin RO-Alert. Prezența animalului a fost anunțată la 112.
Publicitate
În ultimele luni, în județul Alba a fost semnalată prezența urșilor în mai multe localități, în zone locuite.
Ursul a coborât inclusiv în orașul Câmpeni.
Foto: Urs fotografiat la Câmpeni. Arhivă - rol ilustrativ
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (2)