618 persoane au fost vaccinate joi împotriva COVID-19, în Alba. Situația pe localități
Joi, 21 ianuarie, în județul Alba au fost imunizate anti-COVID în total 618 persoane, potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică (DSP) Alba.
540 dintre acestea au fost vaccinate în centrele fixe din județ amenajate pentru faza II, astfel:
Publicitate
- 240 la Alba Iulia,
- 60 la Aiud,
- 60 la Sebeș,
- 60 la Blaj,
- 60 la Cugir,
- 60 la Câmpeni
Alte 78 de persoane au fost imunizate de echipele mobile în centre rezidențiale din județ.
Potrivit DSP Alba, nu au fost raportate pierderi de vaccin și nu au fost semnalate reacții adverse imediate.
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)