SPORT

A treia remiza consecutiva pentru CS Zlatna

CS Zlatna a intrat in zodia remizelor.  Desi astrele nu spun asta, este evident ca echipa de pe ”malul Ampoiului”a uitat sa castige. După ce au remizat 2-2 la FC Baia Mare, zlatnenii lui Dascalescu au mai facut inca doua egaluri cu Avantul Reghin si cu Seso Campia Turzii.

Unica echipa ce activeaza in esalonul tert, CS Zlatna, a remizat vineri scor 1-1 in compania formatiei Seso Campia Turzii. Chiar daca au condus ostilitatile de la un capat la celalalt ”vulturii albastrii” nu au reusit sa se impuna in compania gruparii sosite din Campia Turzii.

Chiar daca oaspetii au deschis scorul in minutul 9 prin Chisu, gruparea de pe ”Ampoi” a revenit repeede în joc prin atacantul adus de la CS Ineu, Paul Muntean. Acesta a restabilit egalitatea in minutul 15.

In pofida faptului ca echipa lui a reusit sa obtina doar un egal, antrenorul gruparii CS Zlatna nu a fost dezamagit de evolutia elevilor sai. ”A fost un meci cu o pretendenta la promvoare. Am avut jocul in mana dar am ratat cateva situatii incredibile de a marca. Nu am de ce sa fiu suparat jocul m-a multumit”, a afirmat Mihai Dascalescu.

Antrenorul Mihai Dascalescu a mizat in meciul cu Seso Campia Turzii pe urmatorii jucatori:: Toderaa – V.Dirjan, (Campean) Man, Toma (cpt), V.Avram –  Bucur (Kiraly), Bratu, Cos. Simtion,  P.Ciuca – A.Ianc, (P.Dirjan) P.Munteanu (Amariei). Antrenor: Mihai Dascalescu.