Populația va fi avertizată că medicamentele expirate sau neutilizate sunt deșeuri periculoase. Legea, adoptată de Parlament
Medicamentele expirate şi cele neutilizate vor fi considerate deşeuri periculoase. Populaţia va fi avertizată în acest sens. Legea...