|

FOTO: ”Gala Performerilor” la Aiud. 25 de elevi și profesori au fost premiați pentru rezultatele obținute la olimpiadele şcolare

gala performanteiPrimăria Municipiului Aiud a acordat premii și diplome de excelență elevilor care au obținut locul I la faza județeană a olimpiadelor naționale şcolare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții. ”Gala Performerilor” a avut loc miercuri la sediul instituției. 

În cadrul evenimentului ”Gala Performerilor”, au fost premiați 25 de elevi de la școlile aiudene și, pentru prima dată, profesorii îndrumători ai acestora au fost de asemenea recompensați, în semn de recunoaștere a efortului depus pentru promovarea imaginii municipiului Aiud și a valorilor educaționale, prin rezultatele excepționale obținute la Olimpiadele Școlare.

Elevii și profesorii care au primit recunoașterea administrației aiudene, dar și a întregii comunități:

1. Hegeduș Sigismund-Paul, profesor îndrumător Groza Sorin, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Informatică – premiul I;
2. Munteanu Filip, profesor îndrumător Vîntu Iulian, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Matematică – premiul I;
3. Bâlc Horea, profesor îndrumător Rusu Ionaș, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Națională de Fizică – premiul II;
4. Calo Andreea Maria, profesor îndrumător Szilaghi Anemona, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada de Limbi Clasice – Limba Latină – premiul I;
5. Basa Laura, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul II;
6. Kiss Andrea Ida, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
7. Fufezan T. Mihai Cristian, profesor îndrumător Pop Mirela, Școala Gimnazială ”Ovidiu Hulea” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba Engleză – premiul I;
8. Pavel Anca Diana, profesor îndrumător Costan Zamfira, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Biologie – premiul I;
9. Mărginean Andrei Nicolae, profesori îndrumători Kovacs Ibolya și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Construcții, instalații și lucrări publice – premiul I;
10. Coman Sergiu-Daniel, profesor îndrumător Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Mecanic – premiul I;
11. Popa Alexandra, profesori îndrumători Ienei Csilla și Pistol Nicolae, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană Aria Curriculară ”Tehnologii” – Industrie textilă și pielărie – premiul I;
12. Szabó Kriszta Katalin, profesor îndrumător Gáspár Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
13. Kónya Virág, profesor îndrumător Gáspár Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
14. Gáspár Bálint, profesor îndrumător Fodor Katalin, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
15. Bíró Ágota, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
16. Calo Andreea Maria, profesor îndrumător Gâlea Gabriela, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Română – premiul I;
17. Mătărîngă Mihai Vlad, profesor îndrumător Groza Sorin, Colegiul Național ”Titu Maiorescu” Aiud, Olimpiada Județeană de Informatică – premiul I;
18. Kónya Csenge, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
19. Kónya Előd, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
20. Lukács Noémi, profesor îndrumător Lőrincz Ildikó, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
21. Ferencz Gizella, profesor îndrumător Lázár Emőke, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Religie – în limba maghiară – premiul I;
22. Csegezi Katalin, profesor îndrumător Fodor Brigitta, Colegiul Național ”Bethlen Gabor” Aiud, Olimpiada Județeană de Limba și Literatura Maghiară – premiul I;
23. Moldovan Bianca, profesor îndrumător Ursa Ionuț, Colegiul Tehnic Aiud, Olimpiada Județeană de Tenis de Masă – premiul I;
24. Borzaș Antonio, profesor îndrumător Stanciu Nicu, Liceul Tehnologic Agricol ”Alexandru Borza” Ciumbrud, Olimpiada Județeană – Atletism – premiul I;
25. Groza Sebastian, profesor îndrumător Stanciu Nicu, Liceul Tehnologic Agricol ”Alexandru Borza” Ciumbrud, Olimpiada Județeană – Atletism – premiul I.

URL scurt: http://alba24.ro/?p=536711



avatar Publicat de pe 7 decembrie 2016
Publicat în ACTUALITATE, SOCIAL.
Ai un pont, o secvenţă filmată sau o poză ce ar putea fi interesantă și pentru alții? Trimite-o folosind formularul de pe Ştirea ta pe Alba24!

Adaugă un comentariu

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • corint: No tulai doamne!😃😃😃 Acum dupa ce taberele au trecut la lupta si s-au aruncat uni pe alti in apa din barca....
  • rosca: Tradatorului, de tradare ii este frica. A distrus partidul si ii e frica sa nu se descopere. Geaba esti darz,...
  • MARIANA: Dl Darzu trebuie sa lase PSD-ul in pace ! Cu el in frunte niciodata PDS Alba nu va face pasi inainte. Nu are...
  • Racordatul: Ne-am racorda si noi daca ati fi făcut canalizarea la cotele de adancime aferente. Dar ati proiectat din...
  • moderatorul de serviciu: @Ispas Daniel, Nu scrie niciunde in text ca ”trambulina” este in zona unde s-au făcut...

Publicitate

Publicitate

Cosmin Calin Raul - Design si Fotografie

Alba24 pe site-ul tau

HOROSCOPUL ZILEI