Angajați din spitalele din Alba și din țară, în grevă japoneză, nemulțumiți de legea salarizării. Care sunt revendicările Sanitas
Sindicaliștii Sanitas din Alba și din țară au anunțat declanșarea grevei japoneze în spitale, începând de marți. ”Această formă de protest este un semnal clar privind necesitatea unor măsuri urgente pentru respectarea drepturilor angajaților din...