ACTUALITATE

8 medalii dintre care 5 de aur, obținute de sportivii de la CS Unirea Alba Iulia la Campionatul Național de Împins din Culcat

Sportivii legitimați la CS Unirea Alba Iulia au obținut opt medalii, dintre care 5 de aur, la Campionatul Național de Împins din Culcat, organizat de Federația Română de Powerlifting, în perioada 28-29 noiembrie la Sânmărtin, județul Bihor.

La aceste rezultate se adaugă trei clasări pe podium în clasamentul Open, au transmis reprezentanții clubului.

Campionatul a fost organizat cu respectarea tuturor măsurilor impuse în contextul pandemiei, fără a fi pusă în pericol sănătatea participanților, spun ortanizatorii.

Organizarea competiției se datorează președintelui Federației Române de Powerlifting, antrenor al CS Unirea Alba Iulia, Ovidiu Pănăzan.

Competiția a fost dedicată Seniorilor și Juniorilor (1 și 2), la masculin și feminin.