DSP Alba: A crescut numărul cazurilor de infecții respiratorii și de pneumonii în județ. Situația din ultima săptămână
Direcția de Sănătate Publică Alba a transmis marți cea mai recentă situație cu evoluția gripelor, virozelor și pneumoniilor înregistrate în ultima perioadă în județ.
Potrivit reprezentanților DSP Alba, în săptămâna 17 - 23 noiembrie au fost înregistrate:
Publicitate
- 0 cazuri de gripă,
- 2.845 de cazuri de infecții acute căi respiratorii superioare (cu 14,49 % mai multe cazuri comparativ cu săptămâna anterioară), dintre care 87 internate,
- 351 de cazuri de pneumonii (cu 10,03 % mai multe cazuri comparativ cu săptămâna anterioară).
ȘTIREA TA — trimite informații foto/video la Alba24
Publică Anunț Gratuit pe Alba24.ro
Publica un anunt gratuit





Comentarii (0)